Termal Oteller Şehri Afyon’un Gece Köftesi

0

Afyon’un Gece Köftesi

Hal dilinde ‘’ Gece Köttüsü’’ denen bu yemek Afyon’un yöresel yemekleri arasında yer alır. Uzun süren bir yemektir. Afyon lezzetleri arasında en beğenilen yemek türlerinden biridir. Buğdayların çektirilip elendikten sonra kalan malzemeyle yapılır. Bu işleme Göce denir.

Soslu yapılan Gece köftesi turistler tarafından çok beğenilmektedir. Genellikle köftenin üzerine yoğurt, sarımsak, ve baharatlarla servis edilir. Özellikle Afyon termal otellerde konaklayan kişilerin bu yemeği tatmadan bu şehre veda edemezler.

Genellikle Afyon’un bir çok restaurantında bulunan gece köftesi, bilinen diğer köftelerden farklı ve lezzetli bir tadı bulunmaktadır. Afyon yöresel yemekleri içerisinde emeği ve zamanı alan ağızda güzel bir tat bırakan yemektir.

Afyon’un Yöresel Yemekleri Zirvede!

Afyon kaplıca otellerinde gece köftesi mutlaka bulunmaktadır. Bu yüzden Afyon şehrine gelen insanların, burada bilinmeyen olumlu ve güzel tatlarla karşılaşmaları sayesinde keyifli vakit geçirirler. Yöresel tatların insanların tat ve damak kültürüne hitap etmektedir.

Bu yüzden istatistiksel olarak düşünüldüğünde insanların %94’ü yöresel ve farklı tatları denemeyi sevmektedir. Sizde bu konuda değişik tat arayışındaysanız Afyon’u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Birbirinden farklı lezzetleriyle uzun süre unutamayacağınız yemekleri Afyon otellerinde tadabilirsiniz.

Ayrıca Afyon’da bulunan her restaurantta  bu şehrin yöresel yemeklerini tadarak sizde farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Afyon termal sularıyla ünlü ve yılda yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen güzel şehirler arasında olduğunu unutmayınız.

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.