Termal Otel Şehri Afyon’un Yöresel Yemekleri

0

Afyon Yöresel Yemekleri

Afyon kenti sağlık turizmi açısından gelişmiş ve şifalı doğal kaynaklara sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda gurme lezzetlerin ve mutfak kültürünün de zengin olduğu bir kentimizdir. Bu kentte geldiğinizde Afyon kaplıca oteller hususunda çok sayıda kaplıcaların yer aldığı konforlu otelleri bulabilir ve ayrıca bölgenin yöresel yemeklerini deneyimleyebilirsiniz. Afyon otellerinden herhangi birinin mutfağında mutlaka yöresel yemekleri deneyimleme şansını kaçırmamalısınız.

Afyon kentinde egenin eşsiz mutfağının farklı şekillerde harmanlandığına tanık olabilirsiniz. Gelin birlikte kentin yöresel lezzetlerine göz gezdirelim.

Yöresel Çullama Köfte

Afyonkarahisar’a gelip meşhur Çullama köftesini deneyimlemeden dönmemeniz gereken bir lezzettir. Kentte düğünlerde veya özel günlerde yapılan çullama köftesi sık olarak yapılan yöresel yemeklerin başında gelir. Afyon Termal otellerinin mutfağında da mutlaka bu çullama köftesine denk gelebilirsiniz. Hem görünümü hem lezzeti açısından oldukça iyi olan Çullama köftesi aynı zamanda besin değeri yüksek olan yöresel yemeğimizdir.

Yöresel Yemek Zürbiye

Afyon otel mutfağı konseptinde olsun gerekse evlerde olsun Zürbiye yemeği oldukça sık yapılmaktadır. Bu yöresel yemek dana eti ve bol miktarda kuru soğanla yapılmaktadır. Besin değeri yüksek olduğu kadar aynı zamanda doyurucu da bir yemektir. Afyonkarahisar’a geldiğinizde mutlaka zürbiyenin eşsiz lezzetini deneyimlemeniz gerekir. Ana malzemesi kuru soğan olan Zürbiye için kentin köylerinde soğan yemeği denilmektedir. Afyon’da çok farklı yöresel lezzetleri bulabilmeniz mümkündür.

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.