Termal Otel Şehri Afyon’da Gezmeniz Gereken Yerler Var

0

Afyonda Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar her ne kadar şifalı, doğal kaplıcalarıyla bilinse de çok sayıda gezip görülecek yerlere de sahip bir ilimizdir. Afyon Termal turizm açısından çok fazla bilinen ve popüler olan kent, ayrıca 5000 yıllık bir tarihe sahiptir. Bu şehir özellikle kaplıcalarını,tarihini öğrenmek ve gezmek isteyen yerli, yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Afyon kentini gezip, görmek ve daha yakından kentle ilgili fikir sahibi olmak istiyorsanız bu şehre günübirlik olarak gelmemelisiniz. Konaklama için termal konseptli bir otel tercihi yapmanız Termal konforundan yararlanmanızı sağlar. Ayrıca kent sadece Afyon kaplıca oteller, tarihi ile değil Gurme lezzetlerinde ortaya çıktığı bir kentimizdir.

Afyon Karahisar Kalesi

Afyon ilinde çok sayıda gezilecek ve görülecek tarihi güzellikler yer alıyor. Bunlardan biri Afyon Karahisar Kalesidir. Sarp bir kayalık üstünde olan bu kale yaklaşık olarak 225 m yüksekliktedir.  M.Ö 1350 senelerinde Hititler döneminde inşa edilmiş olan kaleyi ziyaret etmek ve kaplıcalardan yararlanmak için Afyon otel konaklama rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.