Termal Otel Başkenti Afyonkarahisar

0

Güzel Şehir Afyon’un Keşfedilmesi Gereken Yerleri

Afyonkarahisar’da mutlaka görülmesi ve keşfedilmesi gereken yerler arasında İscehisar Peri bacaları yer almaktadır. Afyon ilinin ilk özelliği olan kaplıcalarının haricinde kentte gezilip görülecek çok sayıda tarihi ve kültürel bölgeler bulunmaktadır. İscehisar peri bacaları tam olarak Afyon ve Ankara yolu üzerinde kalmaktadır. Bölgede yer alan bu peri bacaları volkanik kayaların aşınması sonucunda oluşmuştur.

Bu peri bacaları ayrıca Bolvadin, Bayat, İhsaniye gibi ilçelerde de yer alır. Bu ilçeleri birbirine bağlayan yola Turizm kuşağı yolu adı verilmektedir. Dolayısıyla bu yol üzerinde peri bacalarını görebilmeniz mümkündür. İscehisar Peri bacalarını görebilmek için Afyon Otel konaklama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Ulu Cami

Afyonkarahisar kentinin en eski yapılarından biridir. Ulu cami, Camikebir caddesinde yer alır. 1273 senesinde Selçuklu Veziri olan Sahip Ata tarafından inşa edilmiştir. Bu camiyi ziyaret etmek ve kentin tarihini öğrenmek istiyorsanız Afyon Termal konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz. Bu caminin en önemli özelliği 40 ahşap sütundan oluşması ve ayrıca damla yapısıdır.

Frig Vadisi

Afyon kaplıca oteller araştırması yaparak şifalı kaplıcalardan faydalanabilir ve ayrıca kentin tarihi yapısını ve kültürel dokusunu da öğrenebilirsiniz Frig vadisi, Afyonkarahisar’a geldiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken bir yerdir. M.Ö 750 senesinden sonraki dönemlerde ortaya çıkan Frigler döneminden kalma bir eserdir. Afyon merkezine bağlı olan Sülün köyünde yer almaktadır.

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.