Afyon Termal Oteller Balon Turu

0

Afyon Termal Oteller Balon Turu

 

Afyon termal oteller Frigya Balon Turumuzda; Frigya’nın benzersiz yapısını gökyüzünden görmek isteyenlere, sabahın en erken saatine saatlerini ayarlamaları gerektiğini söyleyebiliriz. Nedeni ise balonlar sıcak hava balonu ve hava ısındıkça uçuş yapılamamaktadır. Pilotlarımız uçuş emniyetiyle ilgili haberdar ediyor. Sonrasında ise balonun sepetine binip eşsiz gökyüzüne seyahat ediyorsunuz. Direksiyonsuz, dümensiz havadaki taşıtlar yani balonlar, rüzgarı dinleyerek yönünü ona göre ayarlıyor. Yani her uçuş bir diğerinden farklı, her rota birbirinden alakasız şekilde ilerliyor. Afyon kaplıca şehrinde ki balonların yükseklikleri ise 1000 ila 1500 feet arasında değişmekte , bir diğer deyişle balonlar 900 metreye kadar yükseğe çıkmaktadır.

Afyon termal ilimizle ünlü olan bu yerdeki balon turu Yaklaşık bir saat civarında vadinin güneş ışınlarıyla buluşmasını, ışınların dalga şeklinde yayılmasını, aşağıda deveye benzeyen Emre Gölünü, Frigya Vadisini, yamaçlara yayılmış taş evlere baktıkça kalp atışınız artarken bu anı ölümsüzleştirmek adına çok güzel kendinize fotoğraflar çekerek anılar biriktirmiş oluyorsunuz.

Afyon termal tatil İhsaniye İlçesinde bulunan Frig Vadisi Turizm hızlandırma çalışmaları çerçevesinde planlanan sıcak hava balonu uçuşları başlıyor.

Frig vadisinin eşsiz gizemli tarihini, emre gölünün doğal manzarasının zevkini balon turu ile güzelleştirmek için Gizemli Şehir Afyonkarahisar sizleri bekliyor.

Serbest Balon Uçuşları sabah gün doğarken emre gölü üzerinden kalmaktadır. Afyon termal otellerde tahmini 45 dk süre de uçuş tamamlanmaktadır.

Frigya’nın her mevsimi ayrı bir hava da ve ayrı renklerle yaşanıyor. Güvenlik için rüzgar hızının en yüksek 11 km olmasından dolayı yağmurlu ve fırtınalı havalarda uçuşlar iptal ediliyor.
Olumsuz hava koşullarından dolayı yapılamayan uçuşlarda turu iptal edebiliyor veya ertesi güne uçuşu yapma imkanı elde edebiyorsunuz.

 

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Balon Turu İçin İletişim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.