Termal Su Bağırsakları Çalıştırır mı?

0

Termal Su Bağırsakları Çalıştırır mı? İnsanlar artık rahatsızlıklarını gidermek için ve rahatlamak için sağlıklı yöntemleri aramaktadırlar. Günümüz dünyasının yoğun temposu birçoğumuzda farklı rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bunun sonucunda insanlar günlük hayatlarına zinde ve enerjik devam edebilmenin yollarını aramaktadırlar.

Termal Su Bağırsakları Çalıştırır mı?

Termal su da bu konuda birçok rahatsızlığın giderilmesi, hayat kalitesinin artırılmasına destek olmaktadır. sadece sindirim sorunları değil eklem ağrılarından cilt sorunlarına kadar birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Sindirim sorunları için soğuk termal suları tercih edilmesi bu sorunu ortadan kaldırabilmektedir. Soğuk termal sular içme suyu ya da soda olarak insanların kullanımına sunulmaktadır. Bu sular hazımsızlığı gidermekte ve bağırsakların rahatlamasını sağlamaktadır.

Sindirim ve metabolik bozukluklar için içerdiği yüksek kalsiyum ve magnezyum ile termal su bağırsak aktivitesini uyarmaktadır. Bu sayede de sindirim sistemi salgıları harekete geçerek hazımsızlık probleminin önüne geçmektedir.

Termal sular sadece sindirim sorunları değil daha birçok rahatsızlık içim şifa kaynağıdır. Bunlara da göz atacak olursak:

  • Doğal ve sıcak su kaynağı olarak bilinen termal su, cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Cildin pürüzsüz görünmesine, ulaşan güneş lekelerinin giderilmesine fayda sağlamaktadır.
  • Tahriş olan cildin iyileştirilmesi için de termal sular kullanılmaktadır. Tahriş olan bölgeyi yatıştırarak iyileştirir. İçerisinde bulunan nadir mineraller sayesinde antioksidan özelliğe sahiptir. Bu da cildin iyileşmesine olanak tanımaktadır.
  • Vücudun kaybetmiş olduğu mineralleri tedarik etmenize olanak tanımaktadır. Bu sayede vücudunuz doğal yolla nemlenmiş ve ihtiyacı olan mineralleri karşılamış olmaktadır.
  • Kas ve iskelet sistemini rahatlatarak, kas kramplarının, eklem ağrılarının önüne geçmektedir.
  • Strese bağlı rahatsızlıkların iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sadece bununla kalmayıp solunum rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar gibi pek çok rahatsızlığın giderilmesine olanak tanımaktadır.

Termal Su Nedir?

Uzun yıllardır şifa niyetine kullanılan bu termal su nedir, nasıl oluşur gibi birçok konu merak edilmektedir. 20 derece üzerinde yüzeye çıkan şifa kaynağı sulara termal su denir. Jeotermal olarak doğal yolla ısınan termal su, yerin metrelerce altından yüzeye ulaşmaktadır. Yer altından geldiğinden yerin katmanlarındaki mineral ve vitaminleri ile etkileşim yaşar.

Termal suyun niteliği içeriği mineral yoğunluğuna göre belirlenmekte ve buna göre kullanım alanları belirlenmektedir. Termal sular içerdiği minerale göre de ayrıca sınıflandırılmaktadır. Termal su; mineralli sular, termomineral sular, karbondioksitli sular, kükürtlü sular, iyotlu sular, florürlü sular, akrototermal sular gibi eşik değerlerin özeliğine göre çeşitlilik gösterir.

Suyun ısısı termal kaynak için belirleyici olurken minerallerin kombinasyonu terapötik ortam yaratmaktadır. Dolayısıyla insan sağlığına çok büyük faydaları bulunan termal sular pek çok kullanımı bulunmaktadır. Hem sağlık hem güzelleştirme etkileri olan bu sular tamamlayıcı tıp olarak kullanılmakta ve insan sağlığına katkı sağlamaktadır. Tamamen doğal yollarla oluşan ve uygulaması doğal olan bu yöntemin faydalarından yararlanmak için siz de termal suları tercih edebilir ve vücudunuzda oluşan değişimin ve rahatlamanın farkına varabilirsiniz.

Termal Suyun Yararları

Kaplıca suyu olarak da bilinen bu sular kişinin hem fiziken hem de ruhen rahatlamasını sağlamaktadır. Cildin güzelleşmesine, eklem ve kas ağrılarının hafiflemesine, cilt rahatsızlıklarının giderilmesine, romatizmal hastalıkların tedavisine kadar birçok rahatsızlığı iyileştirmektedir.

Sindirim sorunları, solunum sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmekte kişinin rahatlamasına olanak tanımakta ve hayat kalitesinin artmasını sağlamaktadır. metabolik sorunların giderilmesinde de tedavi edici özelliği olması obezite gibi rahatsızlıkların da önüne geçmektedir.

Felç, ameliyat sonrası hareket bozukluğu gibi iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde tamamlayıcı tıp olarak kullanılmaktadır.

Sinir bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıkların tedavi edilmesi amacı ile de termal su fayda sağlamakta kişinin kendini daha rahat ve iyi hissetmesine olanak tanımaktadır. Fiziksel ve psikolojik yorgunluklarınızı üstünüzden atmanız için son derece doğal olan bu yöntem vücudunuzun yenilenmesi ve toksin maddelerin atılmasına olanak tanımaktadır.

Kasların gevşemesini sağlayarak kas kasılmaları, krampların iyileştirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede kadınların regl döneminde çektiği ağrıların önüne geçmesi için de alternatif bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sadece regl değil kadın doğum rahatsızlıkları, iltihap ve kısırlık gibi tedavilerde iyileştirici sonuçlara sahip olan termal su insanların rahatsızlıklarını gidermesi için doğal bir iyileştirici olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda doğanın bizlere sunduğu bu mucizevi tedavi biçimini uygulayarak bedenimizin zinde ve enerjik olmasına katkı sağlayabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.