Termal Otel Şehri Afyon’un Sevilen Yerleri

0

Afyon’un Sevilen Yerleri

Afyon denildiğinde genellikle sağlık turizmin kenti olarak akıllarda yer alsa da aslında kentin farklı tarihi yapıları ve çok sayıda gezip görünecek sevilen yerleri mevcuttur. Bu kentin Tarih ve kültürel gezilerden hoşlanan kişiler için ayrı, Afyon kaplıca oteller olarak şifalı sularından yararlanmak isteyenler ayrı olmak üzere herkesin görmekten keyif alacağı bir yeri vardır.

Doğaya meraklı olan, doğa severlerin beğeneceği ve mutlaka gelmek isteyeceği bir yer olan Akdağ Tabiat Parkına Afyonkarahisar’a geldiğinizde mutlaka uğramalısınız.

Akdağ Tabiat Parkı

Afyonkarahisar’ın görülmesi gereken güzelliklerinden biri olan Tabiat parkı kent merkezine sadece 1,5 saat mesafesi bulunmaktadır. Bu parka geldiğinizde yemyeşil çam ormanları içinde nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Çam ormanları arasında yürüyüş yapabilir veya trekking yapabilirsiniz. Afyon’a tatil amaçlı gelip bu Tabiat parkına görmeden gitmemelisiniz. Dolayısıyla Afyon Otel konaklama sürenizi bu parkı da göz önüne alarak uzatabilirsiniz.

Özellikle bahar ve yaz aylarında Tabiat parkında yapılan ATM gezilerine ve At safarilerine katılabilir ve Afyon tatilinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ayazini Köyü Ve Kaya Mezarları

Afyon tatiliniz sırasında Ayazini köyüne mutlaka uğramalısınız. Zira Frigler döneminde oluşmuş olan kaya mezarları bu köyde yer almaktadır. Tarihe ve özellikle arkeolojik kalıntılara ilgi duyuyorsanız Afyon Termal kaplıcalardan sonraki durağınız Ayazini köyü olmalıdır. 300 den fazla şekilde kaya mezarları ve kaya kliselerini burada görebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.