Afyon Kaplıcaları Nerede?

0

Afyon Kaplıcaları Nerede?

Afyon kaplıcalarının çoğunluğu Afyon ilinin Sandıklı ilçesinde ve bu ilçenin de Gazlıgöl adı verilen bir bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca bu bölgeye ulaşım sağlanmak istendiğinde Afyon iline Türkiye’nin her yerinden ulaşımın kolay olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gerek şehir dışı otobüslerle gerekse özel araçlarla bölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkenin en önemli ve şifalı sularının Afyon ilinin Gazlıgöl bölgesinde olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür.

Afyon ili bu kaplıcaların varlığıyla yılın belirli dönemlerinde çok sayıda yerli, yabancı turistleri ağırlamaktadır. Kaplıcaların bulunduğu Gazlıgöl bölgesi Afyon’a yaklaşık olarak 21 km kadar mesafesi bulunuyor. Bu bölgede yer alan kaplıcalar ve Afyon otel konuklarına yılın hemen her günü tam zamanlı olarak hizmet sunmaktadır. Gazlıgöl kaplıcaları hiç kuşkusuz ki nadir bulunan şifalı doğal kaynaklarımızdandır. Sizlerde bu şifalı kaplıcanın şifasından faydalanmak istiyorsanız Afyon kaplıca oteller bazında bölgede yer alan otelleri araştırabilirsiniz.

Afyon Kaplıcalarına Nasıl Gidilebilir?

Afyon Termal otellere ve kaplıcalara ulaşım son derece kolaydır. Hava yoluyla, kara ve özel araçlarla ulaşımı oldukça basit olan kaplıcalar için sizlerde en güvenli ulaşım olan hava yolunu tercih edebilirsiniz. Hava yoluyla ulaşım İstanbul üzerinden yaklaşık 1 saat sürmektedir. Akabinde hava alanından özel araç kiralama yoluyla veyahut şehir içi otobüslerle bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Fakat karayoluyla ulaşımı tercih ediyorsanız İstanbul üzerinden Bursa-Eskişehir yolunu kullanmanız doğru olacaktır.

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.