Afyonkarahisar Termal Sularının Tarihçesi

0

Türkiye’nin termal başkenti olan Afyonkarahisar donanımlı termal otelleri, şifalı kaplıcaları, doğal terapileri ve fizik tedavi uygulamaları ile adını duyurmaktadır. Termal Oteller, Kaplıca Oteller, Özgül Termal, Afyon Otel, Afyon Kaplıca Otelleri, Başaranlar Termal, İkbal Termal, Akrones Termal ve Aforia Termal tatil yapabileceğiniz ve aynı zamanda bu hizmetlerden faydalanacağınız başlıca tesislerdir. Afyonkarahisar ilimizde 5 yıldızlı oteller, termal villalar ve devre mülk gibi her bütçeye uygun tatil yerleri bulunmaktadır.  

Afyonkarahisar da bulunan termal sular Bizans İmparatorluğu dönemine dayanmaktadır. Termal suyun içerdiği mineraller sayesinde çeşitli hastalıklar için şifa dağıtan bir kentimizdir. Termal tatil ile toksinlerden kurtulabilir, mevcut sağlık sorunlarına şifa bulabilir, beden ve ruh sağlınızı koruyabilirsiniz. Termal suyla şifa bulan bütün hastalıkların tedavisi Afyonkarahisar termal tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Tedavi yöntemleri uzman doktor ve fizyoterapistler tarafından uygulanır. Bölgede bulunan termal otellerde termal havuz, açık-kapalı havuzlar, aile havuzları, çocuk havuzları, Jakuzili havuzlar, sauna, çamur banyoları, buhar odası, masaj odası, cilt bakım odası, aromaterapi odası, saman odası, tuz odası, kum odası, ozon sauna, doktor balıklar ve ayak detoksu gibi hizmetler yer alır. Termal otellerin bazılarında fizik tedavi üniteleri de bulunmaktadır. 

Çok eski dönemlere dayanan Afyonkarahisar termal suları kokusuz, renksiz ve çeşitli mineraller içerir. Konaklama boyunca dinlenebilir ve termal suların şifasından yararlanabilirsiniz. Afyon Kaplıca Otelleri havaalanına yakın mesafede olup, ulaşımı kolaylığı sağlar. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.