Romatizma Hastaları Kaplıcaya Gidebilir mi?

0

Sağlık ve tatilin buluştuğu tatil beldesi olan Afyon ilimiz, termal otelleri ile ünlü şehrimizdir. Başlıca termal konaklama yerleri; Termal Otel, Kaplıca Otelleri, Özgül Termal, Termal Oteller, Afyon Otel, Afyon Kaplıca Otelleri, Başaran Termal, İkbal Termal, Aforia Termal ve Akrones Termal otelleridir. Modern ve şık dizayn edilmiş termal otellerde harika bir tatil geçirebilir ve doğal kaynaklarla tedavi olma imkanı bulabilirsiniz. 12.000 yatak kapasiteli termal otelleri ve güler yüzlü halkı ile Afyon ilimiz görülmeye değer yerler arasındadır. Afyonkarahisar, jeotermal kaynakları ile Dünya’daki en şifalı kaplıcalara sahiptir.  

Aile ve arkadaşlarınız ile beraber doğanın içinde ve şifalı sulardan faydalanarak eşsiz bir tatil sizler için planlandı. Oda dizaynları her kesime uygun olan termal otellerde her türlü imkan ve olanak sizlere sunulmaktadır. Özel termal havuzlu odalarda romatizma gibi rahatsızlıklarınızı rahatlıkla tedavi edebilirsiniz.  

Kaplıcaların Tedavi Ettiği Hastalıklar 

Termal su ile tedavi yüzyıllardır yapılan ve modern tıp tarafından tavsiye edilen bir yöntemdir. Termal cenneti diyebileceğimiz Afyonkarahisar kaplıca suları; kokusuz, renksiz ve mineral olarak zengin termal sulardır. Termal sular, Avrupa ülkelerinde tedavi amacından ziyade hasatlıktan korunmak amacı ile tercih edilmektedir. Romatizma hastalığı başta olmak üzere yorgunluk ve genel kas ağrılarını giderme konusunda etkilidir. Bu tarz şikayeti olan hastaların hayat kalitesini arttırmak ve huzurlu bir yaşam sürmeleri  için rehabilitasyon etkisi sağlar. 

Kaplıca Otelleri ile tatil yaparken şifa bulabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.