Afyon Termalleri ve Afyon Termal Otelleri

0

Afyon Termalleri ve Afyon Otelleri

 

Afyonkarahisar, Türkiye’de en çok kaplıcanın bulunduğu şehirlerimizden birisidir.

İlde, 3 mühim termal mıntıka bulunmaktadır, şunlar Gazlıgöl-Yaylabağı termal bölgesi, Bolvadin Heybeli termal bölgesi ve Sandıklı Hüdai termal bölgelerdir. Ömer-Gecek termal bölgesini de bunlara ekleyebiliriz.

Afyonkarahisar ilimiz, jeotermal kaynaklar bakımından çok varlıklı ve çok eski çağlardan beri sarfedilen kaplıcalara sahiptir. Kral Midas’ın memleketi Gazlıgöl’dür. Midas, Gazlıgöl’de kendisine hususi hamam yaptırmış,

Eskiden yalnızca hamamlarla sınırlanmış olan afyon termal otel, son senelerde konumunu birçok çağdaş üniteden meydana gelen nitelikli ve çok yönlü tesislere bıraktı.

Afyonkarahisar’da Oruçoğlu Termal Otelle başlayan bu süreç, İkbal Termal Otelle devam etti. Sonrasında birçok yıldızlı termal hotel açıldı Afyon’a…

Günümüzde tespit ve tedavi merkezleri gibi bölümleri de içeren termal tesisler, umumi ve hususi yüzme havuzları, tedavi havuzu, masaj üniteleri, balçık tankları, buhar banyoları, sauna ve Türk hamamları gibi bölümlerden oluşuyor, bu bölümlerin bir fazlası Afyonkarahisar’daki ultra gösterişli otellerimizde mevcuttur.

 

En İyi Afyon Termal Otelleri İçin Tıklayın

İletişim ve REZARVASYON İÇİN TIKLAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.