Afyon Termal Otellerde Termal Çamur Tedavisi

0

TERMAL ÇAMUR  TEDAVİSİ

TERMAL ÇAMUR TEDAVİSİ NASIL BİR FAYDA SAĞLAR?

İçinde bulunan demir, aliminyum, magnezyum, kalsiyum, çinko gibi naturel minareler sebebiyle yıllardan beri insanoğluna sıhhat ve zarafet kazandırmıştır. Termal balçık içinde bulundurduğu bu mineraller yardımıyla cildi rahatlatarak kan dolaşımını hızlandır. Termal çamurun en besbelli özelliği; bulundurduğu yoğun minarellerden kaynaklı ısıyı ve suyu tutma özelliğidir. Suda çözünebilen kremsi yapısı yardımıyla deriden kolaylıkla emilebilir. Bio-minerallerin beraberinde hümikasit, bitüminöz maddeler, hemiselüloz, lignin, hümin maddeler içerir.

Bakterilerden arındırılmış “peloid” isimli termal balçık, ısıtılmasının sonrasında boyun, bel fıtığı ile kireçleşme gibi rahatsızlıkları bulunan ve kas ağrısı rahatsızlıkları bulunan şahıslara uygulanıyor.

Termal çamurun uygulandığı bölgeler diz, omuz, sırt, boyun, bel, el, ayak olabildiği gibi tedavinin amacına göre çok sayıda mıntıka de termal balçık ile tedavi edilebilir. Bazı hastalıklarda bütün beden termal balçık programı dahi yapılabilmektedir.

TERMAL ÇAMUR TEDAVİSİ HANGİ HASTALIKLARA UYGULANIR?

Kas ve iskelet sistemi hastalıkları, müzmin sızı halleri, romatizmal hastalıklar, ankilozan spondilit, Romatoid artrit, , dejeneratif eklem hastalıkları (artrozlar), omurganın dejeneratif hastalıkları, bel fıtığı tedavisi, boyun fıtığı tedavisi, osteoporoz, fibromiyalji belirtisi, spor yaralanmaları, nörolojik hastalıklar, multiple skleroz, Parkinson, egzama gibi cilt hastalıklarına termal balçık programı yardımıyla deva bulabilirsiniz.

Termal çamur tedavisi için Afyon’daki termal otellere güvenerek ve tedavi olmak için gelebilirsiniz. Unutmayın termalden gelen sağlık sizlere şifa olacaktır.

Afyon Termal Otel

Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyin

TERMAL OTEL REZERVASYONU VE İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.