Afyon Havuzlu Villa Fiyatları 2023

0

Oteller ve pansiyonlar gibi aynı zamanda Afyon havuzlu villa konaklamak isteyen kişilere termal havuz hizmeti sunulur. Villada konaklamak Avrupa’da uzun yıllardır çok fazla tercih edilir. Ülkemizde ise son yıllarda ilgi görmeye başlamıştır. Havuzlu villa kiralanması ile birlikte konaklamanın yanında ayrıca kaplıcanın sunduğu şifalardan villadan çıkılmadan yararlanma imkanı bulunur.

Termal suların sunduğu şifaların yanında rahatlatıcı, dinlendirici ve yenileyici etkisi olduğu bilinir. Hasta olmayan kişiler de havuzlu villa kiralayarak büyük şehrin karmaşasından uzaklaşarak dinlendikleri, huzur buldukları ve stresten arındıkları tatili yapabilirler. Afyon muhteşem doğası ile de ziyaretçilerinin doğayla iç içe zaman geçirme isteklerini karşılar. Afyon’da bulunan villalarda konaklayarak aile ile birlikte unutulmaz tatiller yapılabilir. Ege Bölgesinde yer alan Afyon ulaşımı karayolu ya da havayolu ile yapılabilir. Şehir merkezinde olduğu gibi kentin Gazlıgöl, Sandıklı ve Heybeli bölgelerinde de kaplıcalar bulunur. Her kaplıcanın iyi geldiği hastalıklar farklıdır. Bundan dolayı rezervasyon öncesinde hangi hastalıklara şifa sunduğu konusunun araştırılması yararlı olur.

Afyon Özel Havuzlu Villa

Sağlık turizmi gün Türkiye’de son yıllarda ön plana çıkmaya başlamıştır. Sağlık turizminin gelişmesinde Türkiye’nin pek çok bölgesinde kaplıcaların bulunmasının etkisi bulunur. Afyon ise dört farklı bölgesinde çıkan termal suları ile en önemli kaplıca bölgeleri arasında yer alır. Kaplıcaların sunduğu şifalardan yararlanırken aynı zamanda mahremiyeti de ön planda tutan kişiler Afyon özel havuzlu villa seçeneğini tercih ederler. Konaklamak için villayı tercih eden kişiler içinde bulunan kapalı havuza istedikleri an girebilirler. Havuzlu villalar evde olmanın rahatını ve konforu bir arada bulmayı sağlıyor. Kaplıcaların sunduğu şifalardan yararlanırken aynı zamanda keyifli, huzurlu bir zaman geçirmek isteyen kişilerin beklentileri karşılanır. Özel havuzlu villa kiralayarak yapılacak tatillerin sunduğu şu avantajlardan yararlanma imkanı bulunur.

 • Villanın özel havuzuna ailecek girme imkanı bulunur. Bu sayede aile ile birlikte keyifli zamanlar geçirilir.
 • Havuz villanın içinde olduğundan sadece size özel olur ve hijyen konusunda akıllarda soru işaretleri oluşmaz.
 • Villada evinizde hissedeceğin ortam bulunur aynı zamanda konforunuz için bütün detaylar düşünülür.
 • Villa tatiline sadece valizinizi alarak gelebilirsiniz. İhtiyacınız olan bütün eşyalar bulunur.
 • Otellerin katı kurallarına tabi olmaz ve kendi programınızı yaparak özgür hissedeceğiniz tatilinizi yapabilirsiniz.
 • Çocuklu aileler çocuklarının güvenliği konusunda endişe yaşamaz ve çocuklarda villanın içinde rahat hareket edebilirler.
 • Villanın balkonunda mangal yapılabilir aynı zamanda kendi menünüzü oluşturarak istediğiniz saatler içinde yemeklerinizi yiyebilirsiniz.
 • Afyon’da bulunan doğal güzellikleri ve tarihi mekanları görmek için kendi programınızı yapabilirsiniz.
 • Doktorunuz tarafından verilen tedavi programını rahatça uygulayabilirsiniz.
 • Konaklama maliyetinizi minimuma indirebilirsiniz. Otellerde konaklama ücreti kişi başı alınırken villalarda ücret günlük olarak alınır.

Afyon Havuzlu Villa Kiralama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Afyon havuzlu villa kiralama sırasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Kaplıcaların sunduğu faydalardan bu şekilde maksimum fayda sağlanabilir. Afyon yılın her günü yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda insan tarafından ziyaret edilir. Bundan dolayı da bölgede bulunan tesis sayısı artmaya devam eder. Özel havuzlu kiralama sırasında kurumsal firmalar tercih edilmelidir. Bu şekilde alınacak hizmetin kalitesinden emin olunabilir. Hijyen konaklanan villada önemlidir. Kurumsal bir firmadan villa kiralandığı takdirde hijyen noktasında eksik olmadığı görülebilir. Kurumsal firmalar misafirleri gelmeden önce villanın detaylı temizliğini yaparlar.

Havuzlu villa kiralanırken özellikle havuzun bulunduğu alanın havalandırma sisteminin olmasına dikkat edilmelidir. Böylece kaplıcanın şifası tam olarak bulunabilir. Kiralanacak olan villanın konumu da önemlidir. Merkezi konumda olmalı, hastanelere, alışveriş merkezlerine, hastanelere yakın olmalıdır. Aynı zamanda nezih ve güvenli bir semtte yer almalıdır. Bu şekilde villada olduğunuz süre içinde güvenlik konusunda da sorun yaşamazsınız. Kiraladığınız villaya konakladığınız süre içinde sizden başkası girmez. Bu şekilde istenen mahremiyet de sağlanabilir.

Afyon Kaplıcalar Hangi Hastalıkların Tedavisinde Etkilidir

Kaplıcalar eskiden bu yana hastalıkların tedavisinde etkin olarak kullanılır. Aynı zamanda stresten kurtulmayı, dinlenmeyi ve yenilenmeyi de sağlar. Bunun için hasta olmayan kişiler de tatillerini Afyon havuzlu villa kiralayarak yapmayı tercih ederler. Her kaplıcanın iyi geldiği hastalıklar farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı da kaplıca tercihi yapmadan önce doktorunuz ile görüşmeniz yararlı olur. Havuzlu villa kiraladığınızda doktorunuzun vereceği kürü çok daha rahat uygulama imkanı bulabilirsiniz. Tedavi programının eksiksiz uygulanması alınacak daha etkili olmasını sağlar. Afyon’da bulunan kaplıcaların iyi geldiği hastalıklar arasında ise şunlar yer alır.

 • Eklemlerde oluşan kireçlenme
 • Boyun ve bel fıtığı
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • Damla gut
 • Romatoit artrit
 • Ülser, gastrit, reflü, divertükül gibi mide hastalıkları
 • Bağırsak hastalıkları
 • Böbrek ve safrakesesi taşı
 • Kas ağrıları
 • Kemik erimesi
 • Kısırlık
 • Fibromiyalji
 • Cilt hastalıkları
 • Kalp ve damar hastalıkları

Neden Afyon Havuzlu Villa?

Neden Afyon havuzlu villa kiralama seçeneği tercih edilmelidir? Bu soruya verilebilecek cevaplar arasında öncelikli olarak ekonomik olması yer alır. Villa tatili sunduğu lüks, konfor e ev rahatlığının yanında ekonomiktir. Villalar günlük olarak ücretlendirilir. Kişi başı şeklinde değil bu sayede otellerden çok daha ekonomik olurlar. Konaklamak için ekonomik bütçeler ayrılır ve kaplıca tatili istendiği gibi uzatılabilir. Aile ile çıkılan tatilde özellikle çocukların diğer insanları rahatsız etmemesi ve onların güvenliği için sürekli dikkat edilmesi gerekir. Villa kiralandığı takdirde ise çocuklu aileler sürekli kontrol etme zorunluluğunu yaşamazlar. Tatillerde insanlar kendilerini özgür ve rahat hissetmek isterler. Otellerde konaklandığında ortak alanlarda kıyafetlere ve davranışlara dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda yemeklerde belli saatler içinde yenir. Villa kiralandığında ise kıyafet ve yemeklerin belli saatlerde yenme zorunluluğu bulunmaz.

Kaplıcaların sunduğu şifalardan yararlanmak için havuzda belli sürelerde kalınması gerekir. Genel kullanıma açık havuzlarda istene süre boyunca kalınamayabilir. Aynı zamanda havuzdan çıktıktan sonra duş almak ve dinlenmek için odaya çıkılması gerekir. Villa kiralandığında ise havuzda istenen süre boyunca kalınabilir. Duş villada alınır ve hemen dinlenmeye başlanabilir. Villanın balkonunda mangal yapılabilir ve menüyü kendiniz belirleyebilirsiniz. Afyon özel havuzlu villa kiralanması ile mahremiyetin de istenen düzeyde olduğu zamanlar geçirilebilir.

Afyon Havuzlu Villa Kiralama Fiyatı

Afyon’da bulunan kaplıcaların çok şifalı olması gibi kentin doğası ve tarihi mekanları ile yılın her günü binlerce ziyaretçisi olur. Afyon havuzlu villa kiralama fiyatı uygun olması ile de konaklama maliyetleri oldukça ekonomiktir. Bunun yanında villa kiralama fiyatları bulunduğu konuma, villanın büyüklüğüne, mevsime bağlı olarak değişebilir. Otellerde kişi başına konaklama ücreti verilmesi özellikle kalabalık aileler için yüksek maliyetler getirir.

Afyon havuzlu villa kiralama ise günlük olarak fiyatlandırıldığından çok daha ekonomik olur. Villa kiralamadan önce bölgedeki tesisleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde villaların özelliklerini, kaplıcaların sunduğu şifaları öğrenebilirsiniz. Tesis hakkında yapılan yorumları da incelemeniz villa kiralama sırasında en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Villa kiralama seçeneğini değerlendirmek istediğinizde planınızı yapmanın ardından rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.