Afyon Termal Otel Kaplıca Tedavisi Kaç Gün Olmalı

0

Afyon Termal Otel Kaplıca Tedavisi Kaç Gün Olmalı

 

Afyon kaplıca Etkili bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili alanında başarılı doktorun oryantasyonu gerekmektedir. Kaplıca tedavisinde termal suyun banyo kürü olarak yararlanmasında seans başı 10-20 dk arasında olmalıdır. İnsan vücudu 20 dk içerisinde yeterli mineralli almaktadır. Afyon termal tatil Termal su vücutta yararını 48 saat sonra yitirmektedir. Bu sebeple gün içerisinde 2 sefer 10 dk lık banyo kürü kullanımı iyi olmaktadır.

Afyon termal Kaplıca tedavisinde kullanım vakti max. 21 gün min.7 gündür. Bu zamanda rahatsızlığının türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Termal tatil Ankilozan Spondilit gibi iltihaplı romatizmal hastalıklar da, cilt hastalıklarında 21 gün, Rehabilitasyona ihtiyaç görülen hareket sistemi hastalıklarında bu süre 6 haftaya kadar uzatılabilir, içme kürü olarak kullanımlar da ise minimum 3 gün tavsiye edimektedir.

Uzmanlar genel bir tahmin verdiğinde banyo kürü olarak tercih edilecek sıcak kaplıca sularında fayda bulan kişilerin tedavi için minimum 7 gün maksimum 21 gün kaplıcaya girmesi önemini açıklamış durumdadır. Fakat soğuk kaplıca suları maden suyu olarak içilip şifa bulunacaksa minimum 3 günlük bir tedavi gerekmektedir. Afyon termal oteller Kaplıca suyu kullanım zamanı hastalığın çeşidine göre değişmekte olup 40ºüzeri sularda gün içerisinde ortalama 20-30 dk yı geçmemelidir. Gün içerisinde 2 kez 10-15 dk lık 2 kür halinde uygulanması suyun minerallerinden yararlanılması için fayda sağlanacaktır.

 

Diğer Blog Yazılarımız İçin Tıklayın

Afyon’daki Kaplıca ve Otelleri İnceleyin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.