Afyon Günübirlik Termal Villalar

0

Afyon günübirlik termal villalar kaplıcaların sunduğu şifaları içlerindeki Türk hamamı, jakuzileri sizlere yaşatmaktadır. Dünyaca ünlü Afyon kaplıcaların yılın her günü misafirlerini ağırlamaya devam ederler. Adeta her derde deva olan kaplıcalar çeşitli hastalıklar için doktorlar tarafından da tavsiye edilir. Afyon kaplıcaları bir şifa kaynağı olmanın yanında aynı zamanda yorgunluğu alır verdiği pozitif enerji ile sağlık sorunu olmayan kişilerin de yenilenmesini sağlarlar. Ailecek çıkılacak kış tatillerinde kaplıcalar aynı zamanda konforlu ve eğlenceli olması ile tercih edilirler.

Tatilini daha rahat ve özgür olarak geçirirken aynı zamanda konfordan da vazgeçmek istemeyen kişiler için villa tatili önerilir. Villa konforunda aile ve arkadaşlar ile huzurlu ve keyifli zamanlar geçirilmesi mümkün olur. Villa tatili günübirlik ya da daha uzun süreli olarak yapılabilir. Süre seçimi konaklayacak kişiler tarafından yapılır. Özellikle günübirlik gibi kısa tatiller de kaplıcalara ulaşım için zaman kaybı yaşamak istemeyen kişilerin beklentileri karşılanır. Villalar evinizin rahatını sunarken hayal ettiğiniz konforu da size sunar.

Afyon Günübirlik Termal Villalar 2023

Termal villa Afyon
Termal villa Afyon

Afyon Ege Bölgesinde yer alır. Bunun yanında İç Batı Anadolu’da olması ile Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlere de yakın bir konumdadır. Sağlık turizminin önemli noktaları arasında yer alan Afyon termal villa seçenekleri oldukça fazla tercih edilir. Konaklamada villa tercih edilerek konforun yanında mahremiyet ve rahatlık da elde edilir. Eski dönemlerden bu yana kaplıcalar pek çok hastalığın tedavisinde etkili şekilde kullanılır. Tarihte pek çok ünlü ismin sağlıklarını ve hatta gençliklerini korumak amacıyla kaplıcalara gittikleri bilinir. Her kaplıcanın suyunun bileşenleri, sıcaklık derecesi farklıdır. Bundan dolayı da iyi geldiği hastalıklarda farklılık gösterir. Kaplıcaları ile ünlü olan Afyon’da dört farklı kaplıca bölgesi bulunur. Bunların her birinin özellikleri farklıdır ve kaplıcadan şifa bulmak isteyen kişilerde kendilerine uygun olan bölgeyi tercih edebilirler. Afyon’da bulunan kaplıca bölgeleri ve sundukları şifalar şu şekildedir.

 • Afyon merkez de Dündar Termal Villaların bulunduğu bölge: su sıcaklığı 90,95 dereceye kadar çıkar. Çok sıcak ve büyük olan bu kaplıca kaynağını devlet tesisi olan Afjet tesislere boru hattı ile taşır. Kas ve kemik sistemlerinde bulunan iltihapsız hastalıklar, romatizmal hastalıklar, kırık, çıkık, fıtık tedavilerinde etkilidir.
 • Sandıklı termal bölgesi: bu bölgedeki termal suyun sıcaklığı 60 derecedir. İçindeki mineraller ile özellikle çamur banyosu şeklinde cilt hastalıklarının tedavisinde yararlanılır.
 • Gazlıgöl termal bölgesi: Kızılay maden suları bu bölgeden çıkartılır ve içindeki mineraller ile böbrek taşları, mide, bağırsak ve sindirim sistemi tedavilerinde etkilidir.
 • Heybeli termal bölgesi: 60 derece olan termal suyun yağlı bir yapısı bulunur. Bu sayede özellikle akne, sivilce gibi cilt sorunlarının tedavisinde etkilidir.

Kaplıcaların sunduğu bu şifaların yanında Afyon’un muhteşem doğası, temiz havası ile insanların ruhlarının da dinlenmesini sağlarlar. Özel havuzlu Afyon villa tercih edildiğinde istenen sessiz ve huzur verici ortam tam olarak elde edilir. Bu villalarda günübirlik, haftalık, aylık, sezonluk olarak da konaklama imkanı bulunur.

Afyon Günübirlik Villaların Sunduğu Avantajlar

Büyük şehrin kalabalığından uzaklaşarak sakin ve huzur dolu anlar yaşamak isteyen kişiler villa tatilini tercih ediyorlar. Oteller konforlu bir tatil sunmakla birlikte kendi içlerinde olan kurallarına uyulması gerekir. Villa da ise bu katı kurallar bulunmaz. Aynı zamanda otel konaklamalarında kişi başı ödeme yapılır. Villa da ise ödeme günlük olarak yapılır ve kaç kişi olduğunuz fiyatın değişmesine neden olmaz. Termal villa Afyon günübirlik olarak da kiralanabilir. Bu şekilde aile ile huzur verici zamanlar konforlu ve kaplıcaların sunduğu şifalardan tek bir noktadan yararlanma imkanı bulunur. Villa kiralamanın sunduğu avantajlar arasında şunlar yer alır.

 • Kaplıcaların sunduğu şifadan yararlanırken hijyen konusunda herhangi bir endişe yaşamanıza gerek kalmaz kalabalıkların olduğu havuz ve hamamları kullanmanıza gerek olmaz
 • Villanın içinde size özel havuzu bulunur ve ailecek bu havuza girebilirsiniz
 • Türk hamamı keyfini villadan çıkmadan yaşayabilirsiniz
 • Kiralık villalar da modern şehir hayatının tüm özellikleri bulunur
 • Villa da bulunduğunuz süre içinde mangal yapabilir ve kendi menünüzü kendiniz belirleyebilirsiniz
 • Villa içindeki kapalı havuzu, Türk hamamı ile istenen mahremiyet sağlanır.
 • Tatil için valizinizi toplamanız yeterli olur. Onun dışındaki tüm ihtiyaçlar villa da bulunur
 • Çocuklu aileler çocuklarının güvenliği konusunda endişe duymaz ve onların diğer misafirlere rahatsızlık vermemesi için dikkat etme zorunluluğu yaşamazlar
 • Günlük ödeme villa için yapılır ailenizin kalabalık olması ile tatilin konaklama maliyetinin yükselmesinin önüne geçilir

Afyon Havuzlu Villalar

Afyon termal villa fiyatları 2023
Afyon termal villa fiyatları 2023

Afyon havuzlu villa hayatın getirdiği stresten kurtulmanızı sağlar. Kaplıcaların bilindiği gibi başta romatizmal hastalıklar olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde etkili olduğu bilinir. Bunun yanında kaplıca suyunun içinde bulunan mineraller yorgunluğu ve stresi alır. Cildi yenilemekte cilt hastalıklarının ve stresten kaynaklı ciltte oluşan yorgun görünümün de kaybolmasına yardımcı olur. Kaplıcaların sunduğu bu faydalar için kaplıca suyu ile yıkanmanın yanında havuza girmek de gerekir. Kaplıcaların genel kullanıma açık havuzlarında tüm misafirler ile birlikte havuza girilir. Aynı zamanda pek çok kaplıca da kadın ve erkeklerin ayrı olarak girdikleri havuzlar yer alır.

Aynı havuza girmek isteyen ailelerin bu isteklerinin gerçek olması için havuzlu villa seçeneği bulunur. Havuz villanın içinde kapalı olarak yer alır. Bu sayede mahremiyet konusunda bir endişe yaşanmaz. Anne, baba, çocuklar aynı havuza girerek keyifli zamanlar geçirebilirler. Havuz ailecek kullanılırken üçüncü kişilerin olmaması ile hijyen konusunda da akıllarda bir endişe oluşmaz. Dinlenmek, stresten arınmak için gelen kişiler havuzda istedikleri süre boyunca kalabilirler. Rahatsızlığı nedeniyle gelen kişiler de doktorun önerdiği süre boyunca rahatsız edilmeden havuzda kalabilirler. Havuzdan çıktıktan sonra duş almak ve dinlenmek için uzun yürüyüşler yapmaya gerek kalmaz. Havuzdan çıkarak duşunuzu alabilir ve hemen yatak odasına geçerek dinlenebilirsiniz.

Afyon Günübirlik Villa Fiyatları

Afyon günübirlik villada konaklamak ailecek huzurlu, şifalı, dinlendirici zamanlar geçirmek isteğinin gerçek olmasını sağlar. Villaların güvenliğinin maksimum düzeyde sağlanması ile güvenlik endişesi de ortadan kalkar. Afyon günübirlik villa fiyatları uygun olması ile de tatilde konaklama maliyetinin minimuma inmesini sağlar. Otel ve pansiyonlarda konaklama ücreti kişi başı olarak alınır. Oysa konaklamak için villa kiralandığında sadece villanın günlük ücreti ödenir. Kişi başı şeklinde hesaplama yapılmaz. Bu özelliği ile özellikle kalabalık aileler tarafından daha fazla tercih edilirler. Avrupa ve Amerika’da bu tatil yöntemi çok uzun yıllardır tercih edilirken ülkemizde de son yıllarda popüler olmaya başlamıştır.

Şehirlerin kalabalığından, iş hayatının katı kurallarından ve stresinden kurtulmak için tatile çıkan kişiler yine katı kurallar ile karşılaşmak istemiyorlar. Villa tatili de istenen özgürlüğün elde edilmesini sağlıyor. Türkiye sağlık turizminde önemi bir yere sahiptir. Ülkemizde en çok ilgi gösterilen kaplıca alanları arasında da Afyon yer alır. Gösterilen ilginin artmasında sunulan hizmetin kalitesi gibi fiyatların uygunluğu da bulunur. Konaklama yapacağınız döneme göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Afyon günübirlik havuzlu villa tatili yapmak için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu şekilde gelmeden önce villanızın hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.